İstanbul’un öğrenci odaklı en genç tasarım festivali First-Hand’22 Deneyim Festivali'nde stand açan ETMK Öğrenci Topluluğuna teşekkür ederiz.

Tarih: 17.10.2022

İstanbul’un öğrenci odaklı en genç tasarım festivali First-Hand’22 Deneyim Festivali'nde stand açan ETMK Öğrenci Topluluğuna teşekkür ederiz.

First Hand 22’ Deneyim Festivali; İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve İstanbul Planlama Ajansı iş birliği, ETMK’nın da desteği ile 14-15-16 Ekim tarihlerinde gerçekleşti. "Deneyim ve Etkileşim" kavramlarını anahtar kelime alarak; öğrenmenin temeline inen, kavramların mekandaki yansımalarının peşine düşülmesini amaçlayan öğrenci odaklı tasarım haftası oldu. Panel ve konuşmaların yanı sıra fiziksel mekanlar, atölye çalışmaları ve interaktif deneyim alanları birlikteliğinde açık havada İPA Kampüste düzenlendi. ETMK’ya ayrılan stand alanında ETMK Üye Adayı öğrenci temsilcileri, ziyaretçileri yazı veya çizim ile katkı yapmaya davet eden panolar tasarladılar. "Gözlerini Kapat ve Aklına İlk Gelen Ürünü Çiz", başlıkları ile katılımcıları yaratıcılığa davet eden boş panolar, etkinliğin sonunda ilham verici çizim ve mesajlarla doldu ve ziyaretçiler tarafından büyük ilgi gördü.

Festival; "Deneyim ve Etkileşim" kavramlarının odağında; öğrenmenin temeline inen, kavramların mekandaki yansımalarının peşine düşülmesini amaçlayan öğrenci odaklı tasarım haftası sundu. Belirlenen tema etrafında; tasarım ve mimarlığın odağındaki öğrencileri, sektör temsilcileri ile buluşturdu. İlgi ve merak duyan her bireyin; etkileşim sonrası deneyimleme ve tanımlama olanağıyla mekân etkisiyle bir diyalog kurması hedefi gerçekleşti.

Toplumun her kesiminden yenilikçi düşünceye meraklı herkesi kapsayacak içerikleriyle katılımcıları buluşturan festival kapsamında; birçok panel, konuşmacı, atölye çalışması, kolektif mola, performans alanı, sergiler, stant alanları ve interaktif deneyim alanları birlikteliğinde açık havada düzenlendi.

Etmk öğrenci topluluğumuz aracılığı ile ve festivali düzenleyen topluluğa destek vermekten dolayı memnunuz.

https://www.firsthandfest.com