ETMK’nın ve Endüstriyel Tasarımın Geleceğini Birlikte Tasarlıyoruz

Tarih: 10.08.2021

ETMK’nın ve Endüstriyel Tasarımın Geleceğini Birlikte Tasarlıyoruz

Ülkemizin endüstriyel tasarım vizyonu ve Endüstriyel Tasarımcılar Meslek Kuruluşu’nun önümüzdeki döneme ilişkin stratejilerini ve eylem planlarını belirlemek üzere 20-21 Ağustos 2021 tarihleri arasında uzaktan erişim ile zoom üzerinden bir Arama Konferansı gerçekleştirilecektir.

Arama Konferansı, "ortak akıl" yaratmayı amaçlayan katılımlı bir planlama yöntemidir. ETMK, Türk Patent ve Marka Kurumu ve Bilişim Vadisi işbirliğiyle gerçekleştirilecek olan Arama Konferansı, dünyada ve Türkiye’de katılımlı yöntemler konusunda 1.500’ü aşkın uygulama gerçekleştirmiş olan, Prof. Dr. Oğuz BABÜROĞLU ve ARAMA Danışmanlarının moderatörlüğünde yürütülecektir.

Konu ile ilgili tarafları bir araya getirmek istediğimiz bu toplantıda, yaklaşık 50 kişinin katılımıyla 2 gün süreyle, endüstriyel tasarımın ülkemizdeki geleceğini birlikte düşünerek, meslek alanının, meslek profesyonellerinin ve ETMK’nın ana hedeflerini, stratejilerini, işbirliğine açık, yenilikçi ve rekabetçi bir pencereden öngörmeye çalışacağız.

Mesleğimiz ve endüstriyel tasarım ekosistemimiz açısından önemli bir dönüm noktası olacağına inandığımız bu çalışmada değerli üyelerimiz ve paydaşlarımızla bir arada olmak, değerli fikir ve görüşlerini paylaşmaktan büyük mutluluk duyacağız.

Sertaç Ersayın
ETMK Başkanı