skip to Main Content
0-549-229 82 36 info@etmk.org.tr

ETMK İstanbul Şube Dünya Tasarım Günü Etkinlikleri

Dünya Endüstriyel Tasarim Günü – Sohbet ve Dayanisma Bulusmasi Tasarimin Toplumsal Rolü

29 Haziran 2013, Cumartesi, saat: 16:00

ETMK Istanbul Subesi – ETTA Ofisi

Sohbet konusmacilari: Avsar Gürpinar, Ali O. Ilhan, Cenk Dereli, Hande Büyükatli, Özlem Er (moderatör)

Sohbet konusmacilari kimdir? Avsar Gürpinar, ITÜ Elektrik Mühendisligi Bölümü’nden lisans ve Endüstri Ürünleri Tasarimi Bölümü’nden yüksek lisans derecelerini aldi. Sabanci ve Kadir Has Üniversitelerinde yari zamanli ögretim elemani olarak çalisti. Sanat ve tasarim üzerine dersler verdi. Halen Istanbul Bilgi Üniversitesi Endüstri Ürünleri Tasarimi Bölümü’nde arastirma görevlisi olarak çalisiyor ve ITÜ Endüstri Ürünleri Tasarimi Bölümü’nde doktora çalismasini sürdürüyor. Kentsel Tasarim, Maddi Kültür, Tasarim Tarihi ve Küresellesme konulari ile ilgileniyor.

Ali O. Ilhan, ITÜ’den Endüstri Ürünleri Tasarimi alaninda lisans ve yüksek lisans derecelerini aldi. Çesitli firmalarda endüstriyel tasarimci olarak çalisti. Washington State Üniversitesi’nde matematiksel sosyoloji alaninda doktora derecesini almak üzere. Tasarim disiplinleri, bilim ve teknoloji çalismalari, politik sosyoloji, egitim sosyolojisi, interdisiplinerlik ve sayisal metodlarla ilgileniyor. Cenk Dereli, mimarlik, tasarim, grafik ve yaratici fikir üzerine isler üreten NOBON markasinin kurucusu ve yöneticisidir. Kentsel Mekanda Gündelik Yaraticilik baslikli tez çalismasi ile yüksek lisans derecesi aldi. Kentte tasarim odakli politikalar üzerine ITÜ’de doktora çalismalarina devam ediyor ve Açik Radyo’da Açik Mimarlik adli programi hazirliyor ve sunuyor.

Hande Büyükatli, ITÜ’den Endüstri Ürünleri Tasarimi alaninda lisans derecesi aldi. 2007’den bu yana MSGSÜ Seramik ve Cam Tasarimi’nda Ars. Gör. olarak çalisiyor ve MSGSÜ’de doktora çalismasini sürdürüyor. Kisaca “kent ve kültür” temalari üzerine çalisan Amerikali ve Türk sanatçilardan olusan Floating World Projects isimli sanat grubunun 3 Türk cam sanatçisindan biri. “Sehirler ve Simgeler” üzerine cam çalismalariyla yurt içi ve yurt disi karma sergilere katiliyor.

Özlem Er, ETMK Istanbul Sube Baskanidir, ögretim üyesidir.

Back To Top