skip to Main Content
0-549-229 82 36 info@etmk.org.tr

Dünya Endüstriyel Tasarım Günü 2019, Ankara

Tüm meslektaşlarımızın ve aday meslektaşlarımızın Dünya Endüstriyel Tasarım Gününü kutluyor ve Ankara etkinliğimize davet ediyoruz.

29 Haziran Dünya Endüstriyel Tasarım Günü (WIDD) için Dünya Tasarım Örgütü (WDO) tarafından 2019 teması olarak seçilen Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerinin 12. olan “Sorumlu Tüketim ve Üretim” (Responsible Consumption and Production) bu yıl düzenlenen kutlama ve etkinliklerimizde öne çıkıyor.

Dünya Endüstriyel Tasarım Günü 2019, Ankara’da, 24 Haziran 2019 Pazartesi günü TMMOB Mimarlar Odası Endüstriyel Tasarımcılar Komisyonu ile birlikte Mimarlar Odası Ankara Şube ev sahipliğinde düzenlenen ve ETMK Başkanı Sertaç Ersayın’ın moderasyonunu yapacağı “Sorumlu Tüketim ve Üretim” konulu panel ile kutlanıyor. Çağla Doğan (ODTÜ), İnci Gökmen (ODTÜ) ve Uygar Özesmi (Türetim Ekonomisi Derneği) konuşmacı olarak yer aldığı panelde ayrıca  Atılım, Gazi, Karabük, ODTÜ ve TOBB ETÜ Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümlerinden birer öğrenci tema ile uyumlu mezuniyet projesini sunacak.

Panelin ardından TMMOB Mimarlar Odası Ankara Şubenin gerçekleştirdiği Endüstriyel Tasarım Bölümleri Mezuniyet Projeleri Seçkisi Sergisinin açılış kokteyli de yer alıyor.

Panel :                                             17:00 – 19:00
Sergi Açılış Kokteyli ve Kutlama: 19:00 – 20:30
Mimarlar Odası
Konur Sokak No:4 ANKARA

İlgili organizasyonda görev alan üyelerimize ve yönetimlerimize, “Sorumlu Tüketim ve Üretim”  temalı Dünya Endüstriyel Tasarım Günü 2019 afişimizin Grafik Tasarımcısı Rüştü Erata’ya teşekkür ederiz.

Back To Top