skip to Main Content
0-549-229 82 36 info@etmk.org.tr

Üyemiz Hakan GÜRSU’dan bir başarı daha

ABD’de düzenlenen prestijli tasarım etkinliklerinden ‘International Design Awards’ yarışmasında 2012 yılı sonuçları belli olmuştur.

ODTÜ Endüstri Ürünleri Tasarımı Öğretim Görevlisi Dr.Hakan Gürsu ve Designnobis ekibi üç ödüle layık görülmüştür.

  • Elektrikli araçların park ve şarj edilmesine yönelik, güneşten ve çevresel faktörlerden koruyan, kullanıcının kolaylıkla park edip aracını şarj ederek ödeme yapabileceği bir konsept olarak geliştirilen V-Tent projesi “Sürdürülebilir Yaşam/Çevre Korunumu” kategorisinde birincilik ödülü almıştır.
  • Geleneksel bakır ibrik kültürümüze gönderme yapan Flame, kaynak gerektirmeden, yalnızca geçme ile birleşmekte olup düşük karbon salınımlı ve tamamen geri dönüşümlü bir ürün olarak “Ev Ürünleri” kategorisinde ikincilik ödülüne layık görülmüştür.
  • Yine kültürün ürünleşmesi kavramı çerçevesinde geliştirilen Çakıl taş ısıtıcı, diğer ürünler kategorisinde üçüncülük ile ödüllendirilmiştir.

Bu üç ödülün yanısıra, “Living Pots” yetiştirme sistemi de “Kırsal Sürdürülebilir Tasarım” kategorisinde mansiyon ödülü almıştır. Daha önce A’Design Award ve Green Dot Award yarışmalarında da ödüle layık görülen projeler, ulusal ve uluslararası alanda ilgi toplamaya devam etmektedir.

Öğrenci kategorisinde ise, ODTÜ Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü yüksek lisans öğrencisi ve Designnobis ekibi üyesi Nur Yıldırım’ın ID535 Interaction Design dersi kapsamında geliştirdiği “Stream Beam” espresso makinesi birincilik ödülü alarak yılın en iyi ürünü seçilmiş, öğrencimiz “yılın genç tasarımcısı” unvanına layık görülmüştür.

Tasarımcılarımızı kutlar, başarılarının devamını dileriz. Ödül alan tasarımlara aşağıdaki bağlantılardan ulaşılabilir:

href=’http://idesignawards.com/winners/catwinner.php?compName=PRODUCT%20DESIGN&level=pro&compNum=IDA%2012http://idesignawards.com/winners/catwinner.php?compName=PRODUCT%20DESIGN&level=student&compNum=IDA%2012

Back To Top