skip to Main Content
0-549-229 82 36 info@etmk.org.tr

ArGe Reform Paketi ve Tasarım Merkezleri Destek Paketi Sunumları

T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve ETMK işbirliğinde ArGe Reform Paketi ve Tasarım Merkezleri Destek Paketi Sunumları

 

T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Bilim ve Teknoloji Genel Müdürlüğü ve ETMK’nın birlikte düzenlediği İstanbul ve Ankara toplantıları ile yeni ArGe Reform Paketi ve Tasarım Merkezleri Destek Paketi ETMK üyelerine tanıtıldı. İstanbul’da düzenlenen toplantı 1 Mart 2016 tarihinde saat 17:00’de İstanbul Moda Akademisi’nde Ankara’da düzenlenen toplantı ise 23 Mart 2016 tarihinde saat 14:00’de Cermodern Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

Özellikle meslek kuruluşumuza üye profesyonel tasarımcıların, genç mezunlarımızın, son sınıf öğrencilerimizin, Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü Başkanlarının ve Akademisyenlerin davet edildiği toplantılara İstanbul ve Ankara’da toplamda 100’ü aşkın katılım gerçekleşti.

Tanıtım toplantıları çerçevesinde hazırlanan yasa ileTasarım Merkezleri’nin yararlanabileceği destekler, Tasarım Merkezleri İnsan Kaynağı, ArGe ve tasarım hizmeti veren firmaların yararlanabileceği vergi indirimleri vb. konular katılımcılar ile paylaşıldı.

Her iki toplantı da Bakanlık temsilcileri tarafından yapılan ve genel bilgilerin paylaşıldığı sunumlar ile başladı ve özellikle Tasarım Merkezleri’nin mevzuat, yönetim ve insan kaynaklarına ilişkin konular üzerine yöneltilen sorular ve cevaplar ile devam etti. katılımcılar soruların yanı sıra uygulama esaslarının hazırlanması sürecinde göz önünde bulundurulmasını istedikleri öneri, fikir ve beklentilerini de Bakanlık Temsilcileri ile paylaştılar.

Konu ile ilgili ayrıntılı bilgi için tıklayınız…

Back To Top