0-549-229 82 36 info@etmk.org.tr
3.doğal Taş Tasarım Yarışması

İMİB, 3. Doğal Taş Tasarım Yarışması Başvuruları Başladı

İstanbul Maden İhracatçıları Birliği’nin Türk doğal taşlarının marka değerini yükseltmek amacıyla hayata geçirdiği 3. Doğal Taş Tasarım Yarışması’na başvurular başladı. Bu yıl üçüncü kez düzenlenen yarışma, profesyoneller ve öğrenciler için iki ayrı kategoriden oluşuyor. Son başvuru tarihi 7 Şubat 2014 olan 3. Doğal Taş Tasarım Yarışması, Türkiye ile birlikte K.K.T.C’den de katılımcılarını bekliyor. 
 
Sanayicilerle tasarımcıları bir araya getirerek doğal taş sektörünün tasarım kalitesini yükseltmeyi hedefleyen İstanbul Maden İhracatçıları Birliği (İMİB) ‘Doğal Taş Tasarım Yarışması’nı bu yıl üçüncü kez düzenliyor. Profesyoneller ve öğrenciler için iki ayrı kategoride düzenlenen yarışmanın son başvuru tarihi ise 7 Şubat 2014.
 
Doğal taşın var olan değerine değer katacak yarışmanın profesyonel kategorisinde, birinci gelen tasarımın sahibi 20 bin TL, ikinci 15 bin TL ve üçüncü 10 bin TL ödül kazanacak. Profesyonel kategoride mansiyon ödülü ise 5 bin TL. Öğrenci kategorisinde ise birinci tasarım 10 bin TL, ikinci tasarım 7 bin 500 TL ve üçüncü tasarım 5 bin TL ile ödüllendirilecek. Öğrenci kategorisinde 2 bin 500 TL’lik mansiyon ödülü de verilecek.
 
Doğal taş ihracatında tasarım açısından güçlü, katma değeri yüksek, çevreye duyarlı ve sürdürülebilir ürünler geliştirebilecek tasarımcıları sektöre kazandırmak için gerçekleştirilen ‘Doğal Taş Yarışması’nın başvuru koşullarına ve diğer tüm detaylara http://www.dogaltastasarimyarismasi.com/ adlı web sitesinden ulaşılabilir.
 
 
Ayrıntılı bilgi için:
Nisa ÖZDEMİR
Maden Sektörü Şubesi
nisa.ozdemir@immib.org.tr
Tel: 0212 454 04 01