0-549-229 82 36 info@etmk.org.tr
30. Yıl Sergisi – ETMK Başkanı

ETMK Design Week Turkey Etkinliklerine Davetlisiniz

 

30.Yılımızda birçok projemiz ile Design Week Turkey’deyiz.

 

“Türk Tasarımına Güvenmek, ETMK’nın 30. Yılı” Sergi

1988 yılında Ankara’da kurulan ve bu yıl 30. Yılını kutlayan Endüstriyel Tasarımcılar Meslek Kuruluşu Derneği – ETMK’nın temel hedefi, endüstri ürünleri tasarımı mesleğini topluma tanıtmak, tasarımcıların hak ve yetkilerini oluşturmak ve korumak, meslektaşlar arasında iletişim ve dayanışmayı güçlendirmek, topluma tasarlanmış nitelikli ürünler sunulmasını sağlamak amacıyla ilgili kuruluşlarla üretici ve kullanıcı düzeyinde çalışmalar yapmaktır.

Bu hedefler doğrultusunda 30 yılını dolduran ETMK 16-18 Kasım 2018 tarihleri arasında Haliç Kongre Merkezinde gerçekleşecek Design Week Turkey bünyesinde “Türk Tasarımına Güvenmek, ETMK’nın 30. Yılı” sergisini düzenlemektedir.

Sergi düzenleme komitesi: Filiz Özsuca (koordinatör), Sertaç Ersayın, Melis Dabbaklı, Yusuf Özkan

 

“30 yılda 30 Öğrenci 30 Proje” sergi

2018’de kuruluşunun 30. Yılını dolduran ETMK, Aday Öğrenci üyeleri arasından, 30 öğrencinin 30 projesini sergileyerek öğrencileri tanıtmak amacıyla 16-18 Kasım 2018 tarihleri arasında Haliç Kongre Merkezinde gerçekleşecek Design Week Turkey bünyesinde “30. Yılında 30 Öğrenci 30 Proje” sergisini düzenlemektedir.

Sergi düzenleme komitesi: Sertaç Ersayın, Mustafa Hasdoğan, Melis Dabbaklı, Yusuf Özkan, Ayça Kınık, Mert Torun, Nursema Öztürk

 

“Otomotiv Sektör Paneli – Araç Tasarım Süreçleri ” Panel:

Design Turkey 2018 Endüstriyel Tasarım Ödülleri Uluslararası Jüri üyelerinden oluşan ve uluslararası alanda otomotiv tasarımı konusunda uzmanlardan olan Sergey Khelmyanov, Stieglitz State Academy of Art and Design | Bölüm Başkanı, Joern Ihlenburg, L4 Project | Kurucu, Frank Peters, Chartered Society of Designers | Başkan ve Moderatör Sedat Öztürk ( Sedat Öztürk Tasarım Stüdyosu Direktörü )’ün yer aldığı Otomotiv Sektör Paneli 16-18 Kasım 2018 tarihleri arasında Haliç Kongre Merkezinde gerçekleşecek Design Week Turkey bünyesinde ETMK tarafından düzenlemektedir.

Panel düzenleme komitesi: Sertaç Ersayın, Nursema Öztürk, Ayça Kınık

 

Girişimci ve Tasarımcıların Buluşma Noktası.

ETMK tarafından geliştirilen bu atölye çalışmasında start-up seviyesindeki teknoloji girişimcileri ve tasarım öğrencilerinin;

• Müşteri ve kullanıcı ihtiyaçlarını anlama, empati kurma
• Disiplinlerarası takım çalışması
• Yaratıcı ürün/hizmet fikri bulma ve geliştirme
• Prototipleme becerileri
konularında nitelik kazanmaları amaçlanmaktadır.

Teknoloji ve tasarım iş birliği ile yaratıcı ürün ve hizmetlerin oluşturulmasını amaçlanmayan atölyede, uygulamalı olarak yürütülecek çalışma ile teknoloji odaklı girişimciler ve tasarım öğrencileri ortaklaşa çalışarak, design thinking süreçlerini kullanacak ve iş fikirlerini geliştireceklerdir.

Atölye sonucunda design thinking metotlarının edinilmesinin yanı sıra, katılımcılar çalıştıkları girişimci iş fikirlerinin sunduğu ürün/hizmetleri geliştireceklerdir. Çıktı olarak müşteri profilini anlatan zihin haritası paftası, problem tanımı ve çözüm ürün/hizmeti anlatan düşük çözünürlüklü 3 boyutlu prototipler elde edilecektir.

Düzenleme ve Koordinasyon: Ezgi Ezdar Onur, ETMK İzmir Şube adına

 

ETMK ile Tasarım Ofisi Ziyaretleri

Design Week Turkey 2018 ‘Destekleyici Etkinlikler’ kapsamında ETMK İstanbul Şubesi üyesi tasarımcılar, markalaşma süreçlerini, tasarım hizmeti sundukları sektörün dinamiklerini, tasarım süreçlerini anlatmak için çalışma alanlarını ‘tasarımcı, sanayici, akademisyen ve öğrencilerin’ ziyaretine açıyor.

Düzenleme ve Koordinasyon: Aslıhan Yılmaz, ETMK İstanbul Şube adına.