skip to Main Content
0-549-229 82 36 info@etmk.org.tr

Dünya Endüstriyel Tasarım Günü 2020 Etkinlikleri

29 Haziran’da tüm dünyada Dünya Tasarım Örgütü tarafından belirlenen temalar çerçevesinde eş zamanlı olarak Dünya Endüstriyel Tasarım Günü kutlanıyor.

Bu seneki Dünya Endüstriyel Tasarım Günü teması “Günlük Yaşam için Tasarım” olarak kurgulandı.Endüstriyel Tasarımcılar Meslek Kuruluşu olarak tasarımcıların ve kamuoyunun bu alandaki farkındalığını arttırmak ve çalışmalarını yönlendirmek adına konuşmalardan ve interaktif etkinliklerden oluşan bir program hazırladık.

29 Haziran Pazartesi günü saat 18:45’te zoom platformu üzerinden başlayacak kutlamalar instagram üzerinden canlı yayınla tamamlanacak.

Karşılama ve tanışma ile başlayacak kutlamaların ilk etkinliği Oya Akman ile ETMK Başkanı Sertaç Ersayın’ın   Endüstriyel Tasarım’ın Günlük Yaşama Notları Başlığı ile gerçekleşecek. Ardından Dünya Tasarım Örgütü Başkanı Srini Srinivasan bizlerle birlikte olacak. Devamında ETMK İzmir Şubesi Başkanı Ezgi Ezdar Onur, Öğrenenler Topluluğunun kurucusu ve Maker Selçuk Keser ile birlikte günlük yaşam için çevremizdeki olanaklarla üretme konusunda keyifli bir sohbet gerçekleştirecek. Bu bölümün sonunda WDO Young Designers Circle’ a kabul alan dünyadaki 14 genç tasarımcıdan biri olan Gizem Severoğlu da Ezgi Ezdar Onur’un konuğu olacak.

Zoom platformunda gerçekleşecek bu etkinliklerin ardından ETMK Öğrenci Topluluğu’nun Zoom platformunda başlayıp instagram’da devam edecek iki ayaklı etkinlikleri ile birlikte instagram platformuna geçiş yapacağız.

Günün kapanış etkinliğinde ise ETMK İstanbul Yayınında İstanbul Şube üyemiz akademisyen Şebnem Timur ile birlikte gündelik yaşamımıza yön veren bu objeleri konuşacağız. Bu amaçla, gündelik hayatınızda kullandığınız, iyi bir deneyim sunan ve/veya hayal kırıklığı yaşayan nesnelere ait çizimlerinizi, fotoğraflarınızı veya videolarınızı kısa bir açıklayıcı metin ile birlikte  #objectfrustrationsanddelights ve  #designforeverydaylife etiketleri ile paylaşmanızı istiyoruz.

Etkinliğin detaylı programı şu şekilde:

18:45 – 19:00 Açılış – Tanışma (Opening – Networking) ETMK

19:00 – 19:45 Endüstriyel Tasarım’ın Günlük Yaşama Notları (Industrial Design’s Everyday Life Notes) Oya Akman, Sertaç Ersayın

19:45 – 20:00 Dünya Tasarım Örgütü Başkanı’ın mesajı (Message from the President of the World Design Organization) Srini Srinivasan

20:00 – 20:45 Sınırlar İçinde Sonsuzluk (Infinity Within Borders) Selçuk Keser, Gizem Severoğlu, Ezgi Ezdar Onur

20:45 – 22:00 Objenin Peşinde (Chasing the Object) 

Kulaktan Kulağa Tasarım (Word of mouth design) ETMK Öğrenci Topluluğu

23:00 – 24:00  Hayal kırıklığı yaratan ve keyif veren nesneler (Objects of frustration and delights) ETMK İstanbul, Şebnem Timur

Etkinliğimize katılım için sosyal medya hesaplarımızı takip etmeye devam edin. Gerekli bağlantılar ve yönlendirmeler ETMK ile bağlantılı tüm hesaplardan yapılacaktır.

29 Haziran Pazartesi günü saat 18:45’te etkinliğimizde görüşmek üzere!

ETMK

Etiketler: 

#DETG2020 #DünyaEndüstriyelTasarımGünü #GünlükYaşamiçinTasarım

#Widd2020 #WorldIndustrialDesignDay #DesignForEverydayLife

#makeforeverydaylife #infinityinsideborders

#ETMK #EndüstriyelTasarımcılarMeslekKuruluşu

#ETMKAnkara #ETMKistanbul #ETMKizmir

Back To Top