skip to Main Content
0-549-229 82 36 info@etmk.org.tr

Arman Tasarım’a İki Red Dot Ödülü Birden

Red Dot 2014’te, iki ayrı tasarımıyla, iki ödül birden alarak önemli bir başarıya imza atan Değerli Üyemiz, Murat Armağan ve ekibini ETMK olarak kutluyor ve başarılarının devamını diliyoruz. 
 
Arman Tasarım, dünyanın en prestijli tasarım ödüllerinden biri olan Red Dot 2014’te iki ayrı tasarımıyla iki ödül birden alarak önemli bir başarıya imza attı. Arman Tasarım ürünlerinden Fibermak Lazer Makinesi ve Armas Flare İnce Sinyal, Red Dot 2014’te “Ürün Tasarımı” kategorisinde ödüle layık görüldü.
 
Arman Tasarım imzalı Fibermak Lazer Makinesi ve Armas Flare İnce Sinyal ürünleri, tasarım dünyasının en saygın ödüllerinden biri olan Red Dot 2014’te iki ayrı ödüle layık görüldü. Red Dot’ın uluslararası jürisi, Tasarımcı Murat Armağan ve ekibinin geliştirdiği Fibermak Lazer Makinesi ve Armas Flare İnce Sinyal ürünlerini yenilikçilik, tasarım ruhu, işlevsellik, estetik, teknik özellikler ve tüketiciye sağladığı fayda kriterleriyle ödül almaya değer buldu.
 
FİBERMAK: KUSURSUZ TASARIM VE YÜKSEK ENERJİ TASARRUFU…
Arman Design tarafından Ermeksan için tasarlanan ve iki yıllık yoğun bir çalışmanın ürünü olan Fibermak, lazer kesim teknolojisi ile çalışan bir metal işleme makinesi. Kusursuz kesim kalitesi ve yüksek enerji tasarrufu sağlayan ürünün tasarımında kontrol paneli ve ana güvenlik ışığı ile birleşim köşesi benzersiz formun başlangıç noktası olarak tanımlanıyor. Keskin kenarları ve fonsiyonel yüzeyler arasındaki geçiş özelliği ile Fibermak metal biçimleme endüstrisinin doğasından ilham alıyor.
 
Tasarım ve mühendislik süreçleri Arman Tasarım tarafından yürütülen Fibermak, Red Dot 2014 ödülünün yanı sıra teknolojik yenilikleri ve üstün tasarım özellikleriyle tasarım dünyasının en prestijli iki ödülünün, 2014 iF Product Design ve 2013 Good Design ödüllerinin de sahibi oldu.
 
ArmanTasarim_REDDOT2014_Flare (Large)
ARMAS FLARE: İNCE, HAFİF VE DİNAMİK…
Red Dot 2014’te Arman Tasarım’a ikinci ödülünü getiren, Armas Elektronik için tasarlanmış Flare Araç Üstü İnce Sinyal ürünü ise polis, kurtarma ve kamu güvenlik araçlarında kullanılmak üzere üretilmiş, ışıklı ve sesli uyarı sistemine sahip olan bir tavan sinyal cihazı. Farklı ölçü ve fonksiyonlara uyarlanabilmesi için modüler yapıya uygun üretim yöntemleri seçilerek tasarlanan ürünün alüminyum ekstrüzyon metodu ile üretilmiş gövdesi, yan fonksiyon birimlerinin üretim aşamasında kolaylıkla eklemlenebildiği bir taşıyıcı omurgayı oluşturuyor.
Kullanılan led teknolojisi ile siren ve projektör mühendisliği sayesinde ince ve hafif bir görünüme sahip olan ürünün yan siren birimlerinden başlayan dinamik formunun ürün tüm çevresinde sürdürülmüş. Böylelikle fonksiyonel niteliği olan ürün, dengeli bir biçim diline ve tasarım bütünlüğüne sahip olmuş.
 
ARMAN TASARIM HAKKINDA:
Endüstri Ürünleri Tasarımcısı Murat Armağan liderliğinde ürün tasarımı, tasarım mühendisliği, proje yönetimi ve ürün geliştirme danışmanlığı hizmetleri veren Arman Tasarım, tüketici elektroniği, endüstriyel ekipmanlar, kamusal teknolojiler, ambalaj, mobilya, kent mobilyaları, medikal gibi sektörlerde iddialı projeler geliştiriyor.
 
Ürün geliştirme süreçlerinin titizlikle uygulayan,  tasarım, mühendislik ve üretim yöntemleri konularında uzman ekibi ile ürün sonucuna hızlı ve güvenli bir biçimde ulaşarak yüksek verimlilik sağlayan Arman Tasarım, sektöründe yaratıcılığı bilimsel metotlarla iş modellerine dönüştürerek, yüksek katma değer yaratıyor. Ürün geliştirme ve ürün çeşitlendirme stratejileri oluştururken yenilik ve katma değer yaratma kriterlerine öncelik ver firma, müşteri odaklı yüksek verimliliği hedefleyen projelere imza atıyor.
 
Birçok proje yatırımında işverenlerinin tasarım, üretim ve satış üçgenindeki ihtiyaçlarını en yaratıcı ve verimli yöntemlerle çözen Arman Tasarım’ın Red Dot 2014’te aldığı ödüller, firmanın uluslararası boyuttaki ilk başarısı değil. Fibermak Lazer Makinesi ile alınan iF Design 2014 Ödülü; PARS Dijital Takograf cihazı, Fibermak Lazer Makinesi, Abkant Makinesi ve Diamond Akaryakıt Dispenseri ürünleriyle alınan Good Design 2013 Ödülü; Arkel Elektronik ile birlikte hayata geçirilen Arcode İnvertor Sistemi ile Good Design 2013’te alınan Takdir Ödülü ve 2012’de Design TURKEY’de Yatırım Ürünleri kategorisinde alınan İyi Tasarım Ödülü; Tümsaş A.Ş. tarafından üretilen Aura gösterge serisi ile Design Turkey 2012’de Kamusal Ticari Ürünler kategorisinde alınan İyi Tasarım Ödülü, Ecolinn Biyoçözünür Temizlik Serisi ile Ambalaj Ay Yıldızları 2011’de Gıda Dışı Ürün Ambalajları kategorisinde alınan Gümüş Ödül ve Biorichi Medikal Kozmetik Serisi ile Ambalaj Ay Yıldızları 2011’de  “Grafik Tasarımı” kategorisinde alınan Bronz Ödül, Arman Design’ın ulusal ve uluslararası ödülleri arasında yer alıyor.
Back To Top